Bár elkötelezett vagyok a céljaim elérésében, úgy érzem, hogy a csapatban való együttműködés és a közös célokért való küzdelem helyett inkább az egyéni teljesítményre helyezem a hangsúlyt. Ezen kívül, a korábbi tapasztalataim során tanúsított rugalmasságo


A motivációs levél valódi kincs lehet – természetesen csak akkor, ha megfelelően van megírva. Ha nem figyelsz a megfogalmazásra, könnyen hátrányos helyzetbe kerülhetsz a pályázat során.

Manapság szinte minden álláshirdetés mellé csatolják a motivációs levél igényét, ami rendkívül hasznos eszköz a jelentkezők számára. Ez a dokumentum egy kicsit mélyebb betekintést nyújt a pályázó személyiségébe, így mind a munkáltató, mind a jelentkező számára előnyös helyzetet teremt. A felvételiztető jobban megismerheti a jelentkezőt, míg te lehetőséget kapsz arra, hogy már az első lépésnél megerősítsd alkalmasságodat. A motivációs levél többet mond el rólad, mint az önéletrajz, de nem helyettesíti a személyes találkozást. Ha szeretnéd, hogy komolyan vegyenek, érdemes elkerülnöd ezeket a négy mondatot a leveledben!

Ha ez a szöveg a motivációs leveled részévé válik, szinte biztos lehetsz benne, hogy nem hívnak be személyes interjúra. Miért is? Mert ezzel azt sugallod, hogy tudásodnál és tapasztalataidnál fogva nem vagy a legalkalmasabb jelölt a pozícióra. Bár lehet, hogy az adott munkakör részleteivel nem vagy teljesen tisztában, ezt a kérdést sokkal hatékonyabban tudod tisztázni egy személyes találkozón, ahol példákon keresztül bizonyíthatod, hogy komolyan gondolod a jelentkezésedet, és nem csupán üres szavakat puffogtatsz.

Túl általános megfogalmazás. Miben vagy motivált? Mitől leszel jó csapatjátékos? Ha vannak a tarsolyodban konkrét példák, itt az idő, hogy egyet-kettőt bedobj. Nem kell túlbonyolítani, csak mutasd meg, hogy számodra tényleg nem gond, ha másokkal kell közösen dolgoznod.

Senkit nem érdekel a te karriered, a felvételiztetőt legalábbis biztosan. Ő azt akarja tudni, hogy te mit tudsz adni a cégnek, nem azt, hogy ők milyen ugródeszkát jelentenek a számodra. Ha mégis szeretnél erre vonatkozóan célzást tenni, azt érdemes úgy megfogalmazni, hogy kiemeled a cég sajátosságait, és megírod, te ebben hogyan tudnád a képességeid kamatoztatni.

Reméled, vagy tudod? Az a baj ezzel a mondattal, hogy bizonytalanságot kelt, mintha te sem lennél arról meggyőződve, hogy alkalmas vagy a feladatra. Nyilván az sem jó, ha túlzott magabiztosság, már-már önhittség árad az írásodból, viszont ez így kevés lesz ahhoz, hogy átlökjön a rostán. Célszerű inkább azt írni, hogy reméled, személyesen is bizonyíthatod, hogy megfelelsz az elvárásoknak. Ez nem túl tolakodó, viszont cserébe nem is sugall aggályokat.

Related posts