400 forint alatt vagy felett? Most itt az ideje, hogy mérlegeljük, hol is áll a forint a valuták tengerében. Az árfolyamok ingadozása folyamatosan alakítja a gazdasági tájat, így érdemes figyelemmel kísérni a forint helyzetét. Mi befolyásolja a forint erő

A magyar gazdaság jövőbeli perspektíváival és helyzetével az átalakuló világgazdasági környezetben kiemelt figyelmet szentelünk a Portfolio gazdasági csúcstalálkozóján, a Budapest Economic Forumon. Ne hagyd ki ezt az egyedülálló lehetőséget, regisztrálj még ma!
Csütörtök reggel a forint árfolyama az euróval szemben körülbelül 399,5-nél mozgott, ami nem mutatott számottevő változást a szerda esti adatokhoz képest. Valójában
A magyar deviza hosszú ideje egy helyben topog, mintha egy láthatatlan akadály gátolná a mozgásában, és nem tud előrelépni a stagnálás állapotából.
A jelenlegi helyzet szerint az euró árfolyama néha átlépi a 400-as határt, majd visszahúzódik. Jelenleg nincsenek olyan jelentős magyar hírek, amelyek komolyan befolyásolnák a forint árfolyamát. A magas kamatszint továbbra is megóvja a forintot a jelentős gyengüléstől, de a növekedés lehetősége is korlátozott, mivel a gazdaság alapvető mutatói nem éppen kedvezőek.
Jelenleg az euró-dollár árfolyam körülbelül 1,174-en stagnál, ami 0,15%-os gyengülést jelent a dollár számára a tegnapi naphoz képest. Az utóbbi hetek során az árfolyam 1,18 felett is megfordult, majd ezt követően a dollár visszaesett 1,17-ig. Úgy tűnik, hogy a deviza most újra lejtőre kerülhet. A piaci hangulatot továbbra is a vámháborúval kapcsolatos folyamatos hírek alakítják, hiszen Donald Trump szinte naponta bejelenti az újabb vámterheket vagy a meglévők enyhítését. A forint jelenleg a dollárral szemben körülbelül 340,5-nél tart.
Az utóbbi időszakban nem csupán a forint árfolyama stagnál, hanem a cseh korona és a lengyel zloty is szinte észrevétlenül mozog az euróval szemben.
Címlapfotó forrása: Bence Bezeredy.
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ