"A színpadon átvehető váza nem annyira lényeges" - az úszószövetség szemszögéből.
Szokolai László (a képen a középpontban) örömteli pillanatokat oszt meg Rasovszky Kristóffal, miután megnyerték a világbajnoki aranyérmet Dohában.
Az Év sportolója-gála körüli kedélyek továbbra is hevessé válnak. Már a hétfőn megrendezett esemény előtt is komoly viták robbantak ki arról, hogy miként lehetséges, hogy Virth Balázs, Milák Kristóf korábbi edzője nem került fel a legjobb edzők tízes listájára. Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke, még a történelemhamisítás vádját is felhozta ezzel kapcsolatban, ami jól mutatja, milyen érzékeny a téma a sportág berkeiben.
Mindezek után talán nem is olyan meglepő, hogy a díjazottakkal sem értett egyet mindenki. Az év csapatának az Európa-bajnoki bronzérmes női kézilabda-válogatottat választották, mire a Magyar Vízilabda Szövetség úgy reagált, náluk a bajnok, kupa- és Bajnokok Ligája-győztes Ferencváros férfi pólócsapata, valamint a világbajnoki ezüstérmes női vízilabda-válogatottat illeti ez a cím.
A legnagyobb elismerést az edzők között Golovin Vlagyimir, a kézilabdázók kapitánya nyerte el, amire az úszószövetség Facebook-oldalán egy heves reakció érkezett. A bejegyzésben hangsúlyozták, hogy Szokolai László tanítványai rendre kiváló teljesítményeket nyújtanak a nyíltvízi úszás terén, így méltán érdemelnének figyelmet és elismerést.
Szokolai László 2024-ben négy különleges világversenyen négy bajnok ölelését élvezhette, mindezt közös fotók keretében örökítve meg. A dohai világbajnokságon Rasovszky Kristóf, a belgrádi Európa-bajnokságon Betlehem Dávid (és természetesen Rasovszky a váltóban), a párizsi olimpián ismét Rasovszky Kristóf, míg a rövidpályás világbajnokságon Sárkány Zalán aranyérmet szerzett. És ez csak a jéghegy csúcsa, hiszen a többi éremről már ne is beszéljünk. Ezek az élmények valódi értéket képviselnek; a színpadon átvett trófea csupán a dicsőség egy kis szelete.
A történet itt nem ér véget, hiszen a legfrissebb Nemzeti Sport számában Deák Zsigmond főszerkesztő-helyettes tollából megjelent egy figyelemre méltó jegyzet. Bár nem nevez meg konkrétan senkit, a szöveg mögött határozottan az úszószövetségre utal, amikor azt írja: "Ez is egy játék, amit élvezni kell, és ahol nincsenek végső győztesek vagy vesztesek, csupán egy-egy kiemelkedő teljesítmény az egyenlők között." Kétféle hozzáállás létezik: van, aki elegánsan kezeli a helyezéseket, és van, aki hangosan tiltakozik. Érdekes, hogy a sportolók vagy az edzők ritkán tartoznak az utóbbi csoportba. Mégis, figyelemre méltó, hogy egy olyan sportág, amely a versenyzők teljesítményével rendszeresen sikerrel arat, és ahol a díjátadók között a képviselők bőségesen jelen vannak – hiszen a szervezők nem sajnálták a pénzt a meghívásokra –, egy másik kategória vélt igazságtalansága miatt a hivatalos honlapján méltatlan módon bírálja a rendezvényt. Ezzel pedig, ha nem is veszi észre, saját kiválóságait is aláássa.
Golvin Vlagyimir végül 291 ponttal megelőzte Szokolai Lászlót a Magyar Sportújságírók Szövetsége által rendezett szavazáson, ahol idén 541 szavazó vett részt.