Az Integritás Hatóság vezetője úgy véli, hogy a vele szembeni támadások célja a szervezet hitelességének aláásása.
Sajtótájékoztatót tart az Integritás Hatóság hivatali visszaéléssel gyanúsított elnöke.
Biró Ferenc a tájékoztatón egy nyilatkozatot olvasott fel. A gyanúsítását alaptalannak nevezte, azt mondta, az Integritás Hatóság működése átlátható volt, megfeleltek a jogi normáknak. Büszke arra, hogy az országot szolgálják, függetlenül, objektíven. Hozzátette: akadozik az állami szervekkel való együttműködés, az ügyészséggel azonban nem ebben a formában tervezett együttműködést. Tisztában van azzal, hogy az ügyészség hierarchikus, utasítást kaptak azok, akik hozzá tegnap kiszálltak.
Az eljárás volumenét indokolatlannak ítélte, ami arra utal, hogy a személyét érintő procedúra mögött egy eljárásjogi kapu megnyitása húzódik meg, lehetőséget teremtve egy szélesebb közönség számára. Különösen figyelemre méltónak találja az eljárás időzítését, hiszen az Integritás Hatóság a múlt héten a Nemzeti Kommunikációs Hivatal ellen indított vizsgálatot. Tudatában van annak, hogy az ilyen lépések sokak nemtetszését váltják ki, de megjegyezte, hogy ezek a vizsgálatok végső soron megerősítik őket. Hangsúlyozta, hogy az országnak elengedhetetlenül szüksége van az Integritás Hatóságra.
Kiemelte, hogy kifejezetten őt célozták meg azzal a szándékkal, hogy ezzel gátolják a hatóság munkáját, de ennek ellenére a hatóság továbbra is folytatja tevékenységét. Bíró hangsúlyozta, hogy megmarad elnöki pozíciójában, és elkötelezetten folytatják az uniós források védelmét, valamint a korrupció ellen vívott harcot.
Biró a Népszava kérdésére kifejtette, hogy összesen 20 bérelt autó áll rendelkezésükre, amelyek közül kettő a helyetteseihez, míg egy az ő használatában van. Az autók használatát szigorú szabályozás keretein belül kezelik, és ezek a szabályok maradéktalanul megfelelnek a vonatkozó jogszabályi előírásoknak. Kiemelte, hogy semmiféle olyan helyzet nem merült fel, amit az ügyészség sugall, miszerint a hatóság nem állományban lévő dolgozó részére biztosított volna bérautót. Ezen felül megjegyezte, hogy a felsővezetők autóit a családtagjaik is igénybe vehetik, például a felesége az ő saját autóját használta, amikor boltba ment.
A HVG tudósítása alapján csütörtök reggel a Központi Nyomozó Főügyészség összehangolt akciókat indított egy bejelentés nyomán az Integritás Hatóságnál. Az ügyészség tájékoztatása szerint nem csupán itt, hanem több helyszínen is razziázott, így a művelet széleskörű és előre megtervezett volt.
Nem sokkal az ügyészség akcióját követően a kormányközeli Magyar Nemzet írta meg, hogy a vizsgálat azért indult, mert a gyanú szerint a hatóság vezetője magánéleti célokra használta annak pénzügyi forrásait. Ezt később az ügyészség közleménye is megerősítette: azt írták, hogy Biró Ferenc élettársa használt egy olyan autót, amit a hatóság bérelt.
Péntek reggel vált nyilvánvalóvá, hogy Biró Ferenc, a hatóság vezetője mellett egy másik gyanúsított is szerepel az ügyben: a felesége. A hatóság bűnsegédként hallgatta ki őt. Információink szerint az elnök felesége nem tett vallomást, ám panaszt emelt a gyanúsítás ellen. A vád szerint a szervezet nemcsak Birónak, hanem a feleségének is bérelt egy prémium kategóriás hivatali autót, amit a nő magáncélokra használt, holott erre nem volt jogosultsága.
A szerződés szerint a Biró felesége által használta autónak a havi bérleti díja kezdetben havi nettó 475 ezer forint volt, ez az összeg pedig később emelkedett. Az elnök a vagyonkezelési szabályt megszegve az ügyészség szerint közel 14 millió forint vagyoni hátrányt okozott az Integritás Hatóságnak.
Biró Ferenc ellen a kormányközeli sajtó lejáratókampányba kezdett. A Magyar Nemzet pénteken már azzal a címmel adott ki cikket, hogy "Villafelújítás, kerítésépítés, luxusautók bérlése - erre költötte az Integritás Hatóság pénzét az elnök". A cikkben azt írják, Biró áldozatnak próbálja magát beállítani, ők viszont tudni vélik, hogy csupán a "jéghegy csúcsa" az, amivel az ügyészség Birót gyanúsítja.