Két hónap börtönre ítélték, mert a hivatalos leveleit téves címre juttatták el.

A Blikk egy 51 éves férfi esetéről írt, aki jogosítvány nélkül vezetett, ami miatt tavaly májusban 270 óra közérdekű munkát szabtak ki rá, és több mint két évre eltiltották a járművezetéstől. Ezután egy darabig semmi sem történt, majd novemberben elmentek érte a rendőrök, és elvitték a tárgyalásra - ahová nem volt lehetősége jogi képviselőt hívni -, és kiderült: mivel nem végezte el a közérdekű munkát, 68 napra fogházba zárják.
Kiderült, hogy a Tamásiban élő férfihez eljuttatott hivatalos levelek rendre "nem kereste" felirattal tértek vissza a hatóságokhoz. Ennek következményeként a férfi 68 napot volt kénytelen eltölteni a börtönben. Most kártérítést igényel, mert véleménye szerint nem ő hibázott, hanem a hatóságok küldték a hivatalos iratokat téves címre.
A büntetés-végrehajtási bíróság álláspontja szerint a "nem kereste" jelzés következtében a kézbesítés érvényesnek tekinthető, így az abban szereplő hátrányos következmények akadálytalanul érvényesíthetők az elítéltel szemben. A férfi felülvizsgálati kérelmét is elutasították, és a vártnál szigorúbb büntetést kapott, hiszen fogház helyett börtönbe került.
Az ügyvédje állítása szerint egyik értesítés sem a hivatalos lakcímére érkezett, a címzések között pedig „teljes zűrzavar” uralkodott a lépcsőház, az emelet és az ajtó vonatkozásában. Ennek következtében nem jutott el hozzá egyetlen levél sem, így valóban a hibás címzés miatt nem tudta átvenni azokat, és nem is kereste őket a postán.
A történtek miatt egy németországi munkát is elveszített a férfi, aki a 78 éves cukorbeteg anyjáról is gondoskodik.
Tóth Balázs, a Magyar Helsinki Bizottság jogi képviselője a lapnak kifejtette, hogy a fent említett körülmények alapján a fogva tartás jogellenes volt, amiért az állam felelőssége felmerülhet. Hozzátette, ha a posta a "nem kereste" felirat helyett a "nem található" jelzést alkalmazta volna, akkor sokkal korábban felfedezhették volna, hogy a címzés helytelen.