Egy katolikus szervezet állítása szerint Észak-Koreában súlyos következményekkel jár, ha valaki kapcsolatba kerül a kereszténységgel. Az ország szigorú vallási elnyomása alatt a hívők és a keresztény szimbólumok felkutatása folyamatosan zajlik, és az ilye


Az Aid to the Church in Need jelentést adott ki arról, milyen büntetést kaphatnak azok, akiket Kínából visszatoloncolnak Észak-Koreába.

Börtöntáborokba küldtek tavaly több Kínából a hazájába visszatoloncolt szökevény észak-koreait, akikről azt feltételezték, hogy kapcsolatba kerültek a keresztény vallással - közölte az Aid to the Church in Need (ACN) nevű katolikus jószolgálati világszervezet.

A csütörtökön közzétett jelentés szerint 2023-ban több mint 200 észak-koreait toloncoltak vissza Kínából, és kényszermunkára ítélték azokat, akikről azt állapították meg, hogy keresztény vallásúakkal voltak kapcsolatban. Szintén börtöntáborokba küldték azokat, akikről kiderült, hogy olvasták a Bibliát vagy megismerkedtek a keresztény tanokkal.

Az Aid to the Church in Need legfrissebb jelentésében arra hívja fel a figyelmet, hogy Észak-Korea állambiztonsági minisztériumának tisztviselői a kihallgatások során a kínai rendőrségtől érkező információkra támaszkodnak. Minden olyan észak-koreait, akiről a kínai hatóságok vallási vonatkozású megjegyzéseket tesznek, automatikusan börtöntáborokba küldenek, függetlenül attól, hogy az érintettek milyen magyarázattal állnak elő.

Észak-Korea területén a keresztény közösségek tagjai kénytelenek titokban élni, mivel a helyi politikai rendszer, amely a phenjani ideológiára épül, a kereszténységet komoly veszélyforrásnak tekinti az állam hatalmára és a több évtizede regnáló Kim-dinasztia befolyására nézve.

Az ACN adatai alapján Észak-Koreában a keresztények aránya körülbelül 0,38 százalékra tehető, ami körülbelül 98 ezer embert jelent. Azonban a valós számok meghatározása rendkívül bonyolult, mivel a vallási hovatartozás a szigorú politikai környezet miatt nehezen mérhető.

Related posts