A fenntarthatóság kérdéséről beszélve érdemes megemlíteni, hogy a párizsi környezetvédelmi helyzet hihetetlenül aggasztó, hiszen a városban a környezeti erőforrások hihetetlen gyorsasággal kimerülnek.
Már a nyári, párizsi játékok után pár héttel akadtak gondok az érmek minőségével, augusztusban az amerikai profi gördeszkás, Nyjah Imani Huston az elsők között jelezte, hogy bronzérmével valami baj van.
"Ezek az érmek frissen és vonzóan tűnnek fel, ám egy rövid használat után világossá vált, hogy a minőségük messze elmarad attól, amit elvártunk tőlük" - nyilatkozta, hangsúlyozva, hogy csupán 10 nap leforgása alatt az érme szégyenletes állapotba jutott.
Hasonlóról számolt be a szintén bronzérmes párbajtőröző, Muhari Eszter is, aki tréfásan azt mondta, állítólag az arany- és az ezüstérmeknek semmi bajuk, legközelebb mindenképpen olyat kell nyernie.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) akkor megígérte, kicseréli a hibás érmeket, de úgy tűnik, a szervezetnek alapos újításba kell fognia.
Az Insidethegame információi szerint egyre növekvő számú panasz érkezik a medálokkal kapcsolatban. A híres Chaumet ékszerész által megálmodott, az Eiffel-toronyból származó újrahasznosított vasat felhasználó érmek állapota drámai romlásnak indult. A szakértők úgy vélik, hogy a problémát a gyenge anyagminőség okozza, ami a kopás gyorsulásához vezetett.
A szinkronugrásban bronzérmet nyerő brit sportoló, Yasmin Harper, észrevette, hogy a medálján néhány nappal a megszerzése után apró foltok és elszíneződések jelentek meg.
A brazil tornász, az egy arannyal, két ezüsttel és egy bronzzal záró Rebeca Andrade bevallotta, hogy kerüli az érmek viselését, mert fél, hogy megkarcolja őket, mivel azok meglehetősen sérülékenyek.
A dán tollaslabdázó, Viktor Axelsen nemrégiben megosztott egy közeli felvételt, amelyben a párizsi aranyérmét állította párba a 2021-es tokiói érmével. A videóban kifejtette, hogy az utóbbi sokkal elegánsabb módon öregedett, így a két érem közötti különbségeket is bemutatta.
Yohann Ndoye-Brouard és Clement Secchi francia úszók nemrégiben megosztották a 4×100 méteres vegyesváltóban elnyert bronzérmük képeit. Secchi humorosan krokodilbőrnek titulálta a kitüntetését, kifinomult pikkelyes és viseltes textúrájára utalva. Ndoye-Brouard pedig ironikus megjegyzésével tette még színesebbé a pillanatot, amikor azt mondta, hogy az ő medálja inkább az 1924-es párizsi aranyéremhez hasonlít, mint a közelgő 2024-es verzióhoz.
A tekintélyes ékszerész, Chaumet által tervezett érmek az Eiffel-toronyból származó újrahasznosított vas töredékeit tartalmazták, ez az innováció a játékok fenntarthatóságát kívánta kiemelni. Összesen több mint 1000 hatszögletű érmet osztottak ki, amelyek az egységet és a kapcsolatot szimbolizálják.