Fekete-Győr: A Momentum ne vegyen részt a jövő évi választásokon!

Megdöbbenve és aggodalommal szemlélem, ahogy napról napra egyre több párt lép színre, kockáztatva ezzel az új rendszerváltás lehetőségét. Mindezt saját, önző politikai érdekeik érvényesítése érdekében teszik, és folyamatosan bejelentik indulásukat a 2026-os választásokra.
„Fekete-Győr András, a Momentum Mozgalom alapítója, szerdai nyilatkozatában kifejtette, hogy fájó szívvel tapasztalja, hogy pártja sem mentes a politikai játszmákból, pedig éppen az volt a céljuk, hogy eltérjenek a hagyományos pártok gyakorlatától, akik a saját érdekeiket helyezik a nemzet jövője elé.”
A Momentum részvétele a 2026-os választásokon jelenleg nem megoldásként, hanem inkább a problémák egyik forrásaként jelenik meg. Nem hogy erősítené a változás iránti vágyat, hanem éppen ellenkezőleg, gyengítené azt. Egy-egy százaléknyi szavazat itt-ott, és máris elszállt a lehetőség, hogy valódi politikai átalakulás történjen.
- vélekedett, és hangsúlyozta, hogy pártja alapítójaként nem maradhat tétlen, miközben a Momentum már a listaállításhoz szükséges képviselőjelöltek felét kiválasztotta. "Az a 3% is végzetes következményekkel járhat, amit a mi jelöltjeink elvonhatnak az esélyes rendszerváltó jelöltektől, legyen szó akár Pécsről, Pest megyéről vagy Bajáról. Harcostársként pedig nem szeretném, ha tehetséges fiatal politikusokat vezessenek a politikai megsemmisülés felé" - tette hozzá.
Fekete-Győr emiatt egy különleges küldöttgyűlés összehívását javasolja, hogy...
a Momentum mondja ki világosan: nem indul a 2026-os választásokon, helyette az állami támogatásaiból felállít egy 500 millió forintos Rendszerváltó Alapot, hogy az alábbi rendszerváltó missziókat támogassa: 1. Segítse a különböző ellenállási mozgalmakat, tüntetéseket, rendezvényeket, 2. Támogassa a helyi rendszerkritikus sajtót, 3. Védelmezze és támogassa az Orbán-rendszer politikai üldözötteit.
A pártfinanszírozás képezi a téma alapját: Fekete-Győr véleménye szerint a Momentum kétféleképpen dönthet. Az egyik lehetőség, hogy a kormány szándékainak megfelelően pazarolja el a forrásokat, ami végső soron megoszthatja az ellenzéki szavazók táborát. A másik opció viszont az, hogy a párt a rendszerváltás érdekében használja fel a rendelkezésre álló erőforrásokat.
Orosz Anna, a Momentum politikai színtér egyik ismert képviselője, nemrégiben lemondott a képviselői mandátumáról. Ezzel szemben Hajnal Miklós, aki szintén a párt tagja, nem távozott a posztjáról, de március végén bejelentette, hogy 2026-ban nem kíván újra indulni a Hegyvidéki körzetben. Itt Magyar Péter készül a versenyre.
A Momentum öt képviselőjét, köztük Hadházy Ákost, a múlt héten hetekre kitiltották a parlamentből, míg Orosz nem szerepelt közöttük. Ráadásul négy, illetve hat hónapra megvonták a tiszteletdíjukat is, mindez pedig a gyülekezési törvény módosítása ellen tett tiltakozásuk miatt történt, amely lehetővé tenné a Pride események betiltását. A Momentum frakciója bejelentette, hogy a kitiltás ideje alatt a párt többi tagja sem fog részt venni a parlamenti munkában.