Feltárult, mekkora vagyoni megosztás vár Gyurcsány Ferencre és Dobrev Klárára.

A magyar politikai élet egyik legismertebb házaspárja 31 év után válik. Ezt anélkül is ki lehet mondani, hogy a vagyonmegosztásról megállapodnának, más kérdés, hogy közösen el tudják-e dönteni, miként osztozkodjanak. Ha mégsem tudnak megegyezni, vagyonmegosztási per lehet a vége.
Dobrev Klára nemrégiben jelentette be, hogy Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke lemond a párt vezetéséről, az országgyűlési képviselői mandátumáról, visszavonul a közélettől, és a választáson sem indul. Dobrev emellett közölte azt is, hogy 31 évnyi házasság után elválnak Gyurcsánnyal. A házaspár a rendszerváltás óta tetemes vagyonra tett szert. A Blikk megvizsgálta, min kell osztozniuk a bíróság előtt.
Amikor 2003-ban a Gyurcsány házaspár a közfigyelem középpontjába került, és ezzel párhuzamosan belépett a politikai színtérre, Gyurcsány Ferenc a legnagyobb magyar üzletemberek között a 60. helyet foglalta el, 3,6 milliárd forintos vagyonnal. Azóta azonban jelentős változások történtek: míg akkoriban elegendő volt ez az összeg, hogy a gazdagok listáján szerepeljünk, ma már legalább 17,2 milliárdra van szükség ahhoz, hogy valaki a százas toplistára felkerüljön.
Gyurcsány Ferenc 2024-es vagyonnyilatkozata alapján három különböző ingatlanban rendelkezik tulajdonrésszel.
A Szemlőhegyi úti családi házban, az egykori miniszterelnöki rezidenciában csak Dobrev Klárának (és édesanyjának) van tulajdonjoga.
Gyurcsány Ferenc aktuális vagyonnyilatkozata szerint ingóságok nem találhatók a listáján. Legutóbbi országjárása során egy bérelt lakóautót használt, saját névre pedig egyetlen gépjármű sem áll rendelkezésére. Bankszámláján 45 millió forint található, azonban 55 millió forint tartozást halmozott fel egy bank felé, ráadásul egy 210 milliós kölcsönt is biztosított egy harmadik fél számára. Az egykori miniszterelnök céghálózatából csupán az Altus Zrt. működik, amelynek vagyona 55 millió forintra rúg, míg az utolsó könyvelési évben elért üzleti eredménye mindössze 9,4 millió forint volt.
Horváth László jogász szerint a válóper és a vagyonmegosztás két egymástól különálló jogeset, az egyik a családjog, a másik a vagyonjog körébe tartozik. A válást anélkül is ki lehet mondani, hogy a vagyonmegosztásról megállapodnának, más kérdés, hogy közösen el tudják-e dönteni, miként osztozkodjanak. Amennyiben ez nem történik meg, vagyonmegosztási per lehet az ügyből.