A Duna-parton felállították azt a szobrot, amely arra ösztönözte a férfiakat, hogy bátran kifejezzék az érzelmeiket. Azonban a váratlan fordulatok világában valaki, akinek nyilvánvalóan nem tetszett az üzenet, lefejezte a szobrot.

Áprilisban egy különleges, eddig szokatlan helyszínen állítottak fel köztéri szobrot Budapesten: a mélabús, kék-fehér öltözetű férfi figura a rakpart lépcsőin foglal helyet, közvetlenül a Szabadság híd budai hídfője közelében. Ez a szobor nem csupán művészi alkotás, hanem a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetsége (LESZ) figyelemfelkeltő kampányának része. Az alkotás célja, hogy felhívja a figyelmet arra a társadalmi tabura, amely miatt a magyar férfiak többsége – körülbelül 80 százalékuk – inkább elrejti érzelmeit, semmint szabadjára engedné vagy feldolgozná őket. Ezzel a szoborral a LESZ arra ösztönzi a közönséget, hogy merjenek beszélni a lelki nehézségeikről és segítséget kérni.
Lehetséges, hogy a magyar férfiak nem merik kifejezni érzéseiket, azonban az ismeretlen bátor lépéseket tett, amikor a hétvégén brutálisan lefejezte a szomorkodó egyént. Most a búslakodó úgy fest, mint egy csalódott MTK-szurkoló, aki nem tudja felfogni, miért olyan zűrzavaros a klub átigazolási stratégiája.
A kampány szervezői valójában nem így képzelték el az érzések szabadjára engedését.
„Kérlek, add a saját stílusodat a mondanivalódhoz!” - hangzott el Dudás Erika, a LESZ elnökének szájából.
- folytatta Dudás, hiszen éppen az volt a lényege, hogy a tettes végre szabadon engedte az igazi énjét.
Bár a szobor eredetileg csupán egy hónapra kapott engedélyt, a közönség körében akkora népszerűségnek örvendett, hogy a hatóságok nemrégiben 2026 májusáig meghosszabbították a megjelenését. A KESZ ezért úgy döntött, hogy rekonstruálja a szobor fejét és magát a műalkotást is, de friss közleményük alapján olyan módon szeretnék ezt megvalósítani, hogy az egyúttal reflektáljon a korábbi eseményekre. Remélem, hogy ez a változtatás egy teljesen új karaktert hoz majd magával, aki a mélabús figura mögött áll, magasba emelt ásóval vagy baseballütővel a kezében, szimbolizálva a küzdelmet és a reményteljes jövőt.