Kövér László véleménye szerint 2026 után a parlament szerepe mint vitafórum csökkenni fog, ami azt jelenti, hogy a politikai diskurzusok intenzitása és jelentősége mérséklődni fog.


A házelnök szerint ami a magyar belpolitikában zajlik, az inkább komikus, mint tragikus, a Momentum pedig szerinte ügynökpárt és egy üresfejű banda.

A Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás eredménye jelentős kötelezettséget és politikai támogatást fog adni a kormány számára - nyilatkozta az Országgyűlés elnöke az M1 48 perc című műsorában, csütörtökön, az MTI beszámolója szerint.

Kövér László kifejtette, hogy szerinte "a demokráciák válságos időszakát éljük", és megjegyezte, hogy a 2026-os országgyűlési választások következtében a parlament szerepe mint vitafórum fokozatosan csökkeni fog.

Szerinte a magyar belpolitikai események inkább mulatságosak, mintsem tragikusak. A Tisza Párt és Magyar Péter megjelenése óta a politika stílusa olyan mélypontra jutott, amiről 30 vagy 15 évvel ezelőtt még álmodni sem mertünk volna. Hozzátette, hogy a világ jelentős része hálásan fejlődik és gyarapodik, míg a mi nyugati társadalmunk az, amely szellemi és morális válsággal küzd.

A demokrácia morális tartalékai fokozatosan kimerülni látszanak.

- tette hozzá. Kövér László szerint mélyen aggasztó, hogy egy ellenzéki képviselőcsoport, amely már bejelentette, hogy nem vesz részt a következő választásokon, terrorcselekménnyel próbálta megakadályozni egy törvényjavaslat elfogadását. A Momentumot "ügynökpártnak" titulálta, kiemelve, hogy létrejötte nem belső szükségletből, hanem külső nyomásra történt.

Kövér László szavaival élve: "Számomra ez a csoport egy üreseszmék mentén működő társaságnak látszott, akiket külföldi források támogatnak, és az idő csak megerősítette a véleményemet."

A házelnök Gyurcsány Ferenc visszavonulásával kapcsolatban kifejezte meglepetését, különösen amiatt, hogy a bejelentést nem maga a politikus, hanem felesége tette. Ezzel a kijelentésével újabb táptalajt adott azoknak a spekulációknak, amelyek szerint Gyurcsány nem csupán önálló politikai figura, hanem inkább egy háttérhatalom bábja. Emellett megjegyezte, hogy kíváncsian figyeli a DK "függetlenségi harcát", amelynek célja, hogy bizonyítsa: létezik baloldali tényező az ellenzéken belül.

Kövér László kifejtette, hogy a világ jelentős átalakuláson ment keresztül, és felmerül a kérdés, vajon van-e még értelme a hagyományos jobb- és baloldali, valamint a kereszténydemokrácia, liberalizmus és szociáldemokrácia fogalmának úgy, ahogyan azt három évtizeddel ezelőtt értelmeztük. A politikai diskurzus társadalmi alapjai is megváltoztak, hiszen azok a közösségek, amelyekben ezek az ideológiák és pártok kialakultak, már nem léteznek ugyanabban a formában. Az új helyzet sokkal aggasztóbb: ma a politikai törésvonal egyik oldalán a nemzetállamok megszüntetésében érdekelt globalisták állnak, míg a másikon a szuverenisták és patrióták, akik hisznek abban, hogy a nemzeti identitás elengedhetetlen ahhoz, hogy élhető közösségek jöhessenek létre. Kijelentette, hogy a nemzetállam hiányában a demokrácia is elveszíti a létjogosultságát.

Kövér László hangsúlyozta, mivel "a hagyományos média is elindult a jobblétre szenderülés útján", a politikai kommunikáció áttevődik a világhálóra, ez pedig borzalmas következményekkel jár a tartalomra és a stílusra.

A magyar politikai elit véleménye szerint a helyzetet alig alakították, vagy legfeljebb minimális lépéseket tettek a folyamat lassítására, valamint a fenyegetésekre való figyelemfelhívás érdekében.

- vélte.

A házelnök hangsúlyozta, hogy Európában jelenleg szekularizáció és vallási, kulturális értékek elvesztése tapasztalható. Olyan közösségek szétesése figyelhető meg, amelyek alapvetően meghatározzák, mit jelent embernek lenni. "Néhányan már a biológiai jellemzőinket is megkérdőjelezik, mintha azok korlátok lennének" - fogalmazott. Hozzátette, hogy "Európa nemcsak a lelki mélységeit, hanem az értelmi alapjait is elveszíti. Ha ez a tendencia folytatódik, az elkerülhetetlenül totális káoszhoz és széteséshez vezet."

A politikus megemlítette, hogy minden olyan politikai szereplő, aki a keresztény értékekre hivatkozik, valójában saját magának állítja magasra a mércét. Ez a helyzet különösen veszélyes, hiszen könnyen vádolhatják képmutatással, ha valamilyen hibát vét.

Ukrajnával kapcsolatban kifejtette, hogy rendkívüli tiszteletet érdemel az ukrán nép bátorsága és eltökéltsége a hazájuk védelmében. Ugyanakkor felvetette a kérdést, hogy vajon van-e ennek a harcnak valóságos értelme, különösen, amikor Nyugaton is egyre többen ismerik el, hogy ez a konfliktus lényegében egy proxyháború.

A házelnök aggodalmát fejezte ki a jövő évi országgyűlési választások utáni időszak kapcsán, melyet a parlamentarizmus és a demokrácia szempontjából sötétnek ítél. Véleménye szerint a parlamenti vitafórum szerepe egyre csökken. Amikor arról kérdezték, hogy tervez-e távozni a politikai színtérről, Kövér László kijelentette, hogy nem érzi szükségét annak, hogy háttérbe vonuljon vagy elhagyja a közéletet. Hozzátette, hogy a döntést nem ő hozza meg.

Related posts