Amerika légicsapásokat indított Irán területén, célpontként pedig atomlétesítményeket választottak ki. Friss híreink az Irán és Izrael közötti konfliktusról vasárnapra.

Az ENSZ főtitkára "rendkívül aggasztónak" minősítette az amerikai támadást, és figyelmeztetett a helyzet esetleges továbbéleződésére. Számos latin-amerikai állam határozottan elítélte a támadásokat, míg más országok kifejezték aggodalmukat, és a párbeszéd fontosságát hangsúlyozták.
Nincs katonai megoldás az iráni konfliktusra - nyilatkozott António Guterres ENSZ-főtitkár.
A főtitkár hangsúlyozta, hogy "csupán a béke kínálja a valódi reményt", és hogy az egyedüli járható út a diplomáciai tárgyalásokon keresztül vezet. Guterres megjegyezte, hogy a konfliktus "aggasztó mértékű terjedésével" állunk szemben, ami súlyos következményekkel járhat a térség számára.
Az ausztrál kormány szóvivője reagálásában leszögezte: egyértelmű, hogy Irán nukleáris és ballisztikus programja fenyegetést jelent a nemzetközi békére és biztonságra. Felhívta a figyelmet arra, hogy Donald Trump is hangoztatta: ideje, hogy a béke felé mozduljanak el. Egyúttal a feszültség enyhítésére, párbeszédre és diplomáciai lépésekre szólított fel.
Winston Peters, Új-Zéland külügyminisztere, aggodalmát fejezte ki a legfrissebb események kapcsán, hangsúlyozva a katonai feszültségek csökkentésének sürgősségét. Kijelentette, hogy országának prioritása a diplomáciát helyező törekvések elősegítése.
Közleményt adott ki a mexikói külügyminisztérium is, amely szintén arra szólította fel a konfliktusban érintett feleket, hogy a békés megoldás érdekében azonnal kezdjenek diplomáciai egyeztetéseket. Venezuela és Kuba külügyminisztériuma közleményben agressziónak nevezte, és elítélte az iráni létesítmények elleni amerikai támadást.