A bécsi kórházban leprával diagnosztizált beteget találtak.
A betegség idegi, légzőszervi, bőr- és szemkárosodást okozhat
A férfi életében másfél évvel ezelőtt kezdődtek az első figyelmeztető jelek, ám akkor még senki sem sejtette, hogy mi rejlik a tünetek mögött.
A férfi, aki számos földrészt bejárt, mesélte, hogy a bénulás első jelei a talpán jelentkeztek. Eleinte azt gondolta, hogy ez csak egy átmeneti állapot, ami magától el fog múlni. Ám a zsibbadás fokozatosan súlyosbodott - mesélte a világjáró. A kellemetlen érzés először a bokáit és a térdeit támadta meg, majd átterjedt a könyökeire és a kézfejeire is - írja a Telex, a Kronen Zeitung osztrák lapra hivatkozva.
A férfi áprilisban tudta meg, hogy leprás, miután telefonon beszélt egy berlini ismerősével, aki orvos, aki, amikor elmondta neki a tüneteit, azonnal leprára gyanakodott. A távdiagnózis után a férfi elment a bécsi közkórházba, ahol a vizsgálatok azonnal megerősítették a gyanút, amely az orvosokat és őt is meglepte. Azt nem lehet tudni, hol fertőződött meg a férfi, mert a munkája miatt gyakran utazik távoli országokba, trópusi helyekre.
A Hansen-betegség, közismertebb nevén lepra, egy krónikus fertőző betegség, amelyet a Mycobacterium leprae vagy a Mycobacterium lepromatosis baktériumok okoznak. Ez a betegség hosszú lefolyású, és súlyosan érintheti az idegrendszert, a légzőrendszert, a bőrt, valamint a szemet is. A betegség következtében fellépő idegi károsodás gyakran a fájdalomérzet elvesztéséhez vezet, ami azt eredményezheti, hogy az érintett személy észre sem veszi a végtagjait érintő sebeket, így azok könnyen megsérülhetnek vagy megfertőződhetnek. Az ilyen állapot izomgyengeséggel és látásproblémákkal is járhat. A lepra első tünetei általában egy éven belül megjelennek, de egyes esetekben akár 20 év vagy még több idő is eltelhet, mire a betegség jelei észlelhetővé válnak. A fertőzés emberről emberre terjed, de ehhez hosszú távú, közeli testi kontaktus szükséges. Ausztriában a legutóbbi gyanús eset 2015-ben történt Salzburgban, ám ezt később cáfolták, így a betegség jelenléte a területen nem bizonyított.