Tüntetők és a kormány közötti feszült állóháború alakult ki Grúziában, ahol az utcákon szembenálló felek küzdenek álláspontjaikért. A demonstrálók eltökélten követelik jogaik érvényesítését, míg a hatóságok próbálnak rendet fenntartani, így a helyzet fesz
Tbiliszi szíve az utóbbi két hétben háborús övezetté alakult, miután a kormány bejelentette, hogy hosszú évekre felfüggeszti az uniós csatlakozási tárgyalásokat. A lakosság felháborodása október végén, a választások után robbant ki. Az emberek elszántan kiállnak követeléseik mellett, míg a rendőrség próbálja feloszlatni a tüntetéseket.
Grúziában a helyzet továbbra is stagnál, hiszen már közel két hete tartanak az utcai összecsapások a demonstrálók és a rendőrség között a főváros szívében. A feszültség egyre fokozódik, de úgy tűnik, hogy sem a tüntetők, sem a hatalom nem hajlandó engedni az álláspontjából.
Az október végi választások nyomán elindult tüntetések mozgalma akkor vált igazán heves lakossági ellenállássá, amikor a széles körben megkérdőjelezett jogú kormány bejelentette, hogy 2028-ig felfüggeszti az uniós csatlakozásról zajló tárgyalásokat.
A rendőrség több száz embert vett őrizetbe, és egyre durvábban, könnygázzal, vízágyúval oszlatta a demonstrációkat éjszakáról éjszakára , főleg a parlament épületének környékén.
A decemberben távozó államfő is választási csalás vádjával illeti a kormánypártot. Kijelentette, hogy nem fogja elhagyni hivatalát mandátuma végén, mivel szerinte a parlament nem legitim, ezért nincs joguk új elnököt választani.
A kormányfő azzal vádolja az ellenzéket, hogy forradalmi hangulatot kelt, míg Szalome Zurabisvili számára egyértelmű üzenetet fogalmazott meg: december végén nem lesz más választása, mint hogy átadja hivatalát.