Csányi Péter kinevezése jelentős változásokat hozhat az OTP Bank számára. Az új vezető friss perspektívát és innovatív ötleteket vihet a szervezetbe, amelyek elősegíthetik a bank alkalmazkodását a folyamatosan változó piaci környezethez. Csányi tapasztala


Ügyesen kellett felállítani a diplomáciai sakktáblát Ferenc pápa temetésén - Egymástól távol ültették Trumpot és Zelenszkijt

Pénteken a Blikk híradása szerint Csányi Sándor 33 évnyi vezetői tevékenység után átadja a vezérigazgatói posztot. A továbbiakban az OTP Bank Igazgatóságának elnökeként folytatja pályafutását. A vezérigazgatói feladatokat májustól fia, Csányi Péter, az eddigi vezérigazgató-helyettes veszi át.

Csányi Sándor eredetileg úgy tervezte, hogy a váltást három év múlva hajtja végre, azonban az UEFA pénzügyi ügyei és a FIFA alelnöki kötelezettségei miatt előre kellett hoznia ezt a lépést.

Csányi Péter pályafutása 2006-ban indult a Merrill Lynch londoni irodájában, ahol a pénzügyi szektor vállalatfinanszírozási projektjein tevékenykedett. Ezt követően a Deutsche Bank londoni irodájában kezdte elemzőként, majd a vállalatfinanszírozási területen pénzügyi tanácsadóvá lépett elő. Karrierje során a McKinsey & Company Inc. tanácsadó cégnél is dolgozott, főként banki projekteken, szenior tanácsadóként - olvasható az Index cikkében.

2016-ban lépett be az OTP Bank világába, ahol a Digitális Értékesítési és Fejlesztési Igazgatóság élére került mint ügyvezető igazgató. Három év elteltével, 2019-től kezdve egy, 2021-től pedig már két agilis fejlesztési és működtetési terület irányításáért is felelős lett. 2021 márciusától pedig már a bank vezérigazgató-helyetteseként és a Digitális Divízió vezetőjeként formálja a pénzintézet digitális jövőjét.

Az OTP Bank Igazgatóságának tagjaként 2021. április 16. óta tevékenykedik. Ezen kívül 2020 óta vezeti a horvát OTP banka d.d. felügyelőbizottságát, és tagja az OTP Mobil Kft. felügyelőbizottságának is. Emellett részt vesz a PortfoLion Zrt. Igazgatóságának munkájában, továbbá ő irányítja a Magyar Bankszövetség Digitalizációs Munkacsoportját. A Mastercard European Advisory Board tagjaként és az IVSZ Digitális Vállalkozások Szövetségének digitális transzformációért felelős alelnökeként is kiemelkedő szerepet játszik a digitális innovációk előmozdításában.

Csányi Péter pénteken négy alapvető területet jelölt meg, melyekre a jövőben szeretné irányítani a figyelmet: az ügyfélélmény fokozása, a költséghatékonyság növelése, innovatív technológiák integrálása és az operatív belső struktúrák reformja.

Ahogy a cikk is említi, a bejelentést követően az OTP-részvények árfolyama gyakorlatilag stagnált, ami arra utalhat, hogy a befektetők nem várnak jelentős átalakulást a bank stabil működésében.

2024-ben az OTP bank számára történelmi mérföldkőhöz érkezett, hiszen adózás utáni profitja először haladta meg az 1000 milliárd forintot. A bank működési eredménye az előző évhez képest 22%-kal nőtt, elérve a 1545,377 milliárd forintot. Ezen kívül az összes bevétel is jelentős növekedést mutatott, 17%-kal emelkedve, így 2633,908 milliárd forintra ugrott.

Csányi Sándor több mint három évtizedes vezetése alatt az OTP Csoport a Közép-Kelet-európai régió egyik legnagyobb sikertörténetévé vált: mára az OTP 11 országban, 40 ezer munkatárssal 17 millió ügyfél számára kínál szolgáltatásokat - tették hozzá.

Related posts