Több napon át viselte ugyanazt az öltözéket a milliárdos női vállalkozó.
Henrietta "Hetty" Green igencsak jómódú családba született 1834-ben, övék volt a legnagyobb bálnavadász flotta Massachusetts államban. Gyerekként játék helyett az üzleti dokumentációt és a cég leltárait bújta, 13 évesen pedig már könyvelőként vett részt a vállalkozásban, majd hamarosan saját vagyont szerzett, ingatlanok, kötvények, sőt, polgárháborús bankók felvásárlásával. A Wall Street legrettegettebb "boszorkányává" vált - írja róla a Múlt-kor.hu.
Édesapja elvesztése után Hetty a család régi üzleti kapcsolataira támaszkodva felfedezte az üzleti élet és a kereskedelem rejtelmeit. A nagynénjétől örökölt kétmillió dolláros birtok nemcsak anyagi biztonságot nyújtott számára, hanem remek alapot is biztosított a további sikereihez. Az ingatlanpiacon, különösen New Yorkban, ügyes üzletekkel gyarapította vagyonát, és a kötvények vásárlásával is ügyesen ügyeskedett, amelyeket később jelentős nyereséggel értékesített. A polgárháború idején az északi államokban elárasztották a piacot a vészhelyzeti papírpénzek, amelyek értéke folyamatosan csökkent. Hetty azonban nem riadt vissza, sőt, minden elérhető darabot felvásárolt. Megérzései végül kifizetődtek, hiszen az 1875-ös gazdasági válság után a kormány ismét aranyfedezettel biztosította a bankók értékét. Ez a bölcs befektetés végül roppant jövedelmezőnek bizonyult, és Hetty ügyessége újra igazolta, hogy valóban ért a pénzhez.
Hetty Green viszont a fukarság művészetét valódi mesterséggé fejlesztette. A megtakarítás érdekében kerülte az orvosi ellátást, noha évekig szenvedett a sérvtől. Az étkezéseit olcsóbb vendéglőkben intézte, és ruhatárára is csupán minimális összeget fordított.
a járókelők akár napokig láthatták ugyanabban a ruhában.
Az 1860-as években összeházasodott a szintén milliomos bankárral, Edward Henryvel, ám harmonikus és sírig tartó (Hetty 1916-ban hunyt el )kapcsolatukat csak az zavarta meg, hogy Edward növekvő pénzügyi nehézségei idején Hetty vonakodott kölcsönt adni a férjének. Henrietta Grrent nemcsak a közvélemény, hanem a legközelebbi üzlettársai is elképesztően fukarként jellemezték. A visszaemlékezések alapján ezt a tulajdonságát apjától örökölte, aki már kiskorában azt sulykolta belé, hogy az életben semmi sincs ingyen, még a kedvesség sem.