Az oroszok nem nézik jó szemmel, hogy Donald Trump megpróbálja megszerezni Grönlandot.


Oroszország hangsúlyozza a béke és a stabilitás fontosságát az Északi-sarkvidéken, mivel ezt a területet nemzeti és stratégiai érdekeinek kulcsfontosságú részének tekinti. Moszkva elkötelezett amellett, hogy együttműködjön minden érintett állammal – nyilatkozta Dmitrij Peszkov, az orosz elnöki szóvivő a csütörtöki sajtótájékoztatón, a TASZSZ orosz hírügynökség kérdésére válaszolva.

Moszkva meggyőződése, hogy a béke és stabilitás megteremtése az Északi-sarkvidéken elengedhetetlen, mivel ez Oroszország nemzeti érdekeinek védelmét szolgálja - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője a TASZSZ orosz hírügynökségnek adott válaszában, egy csütörtöki sajtótájékoztatón.

Az Északi-sarkvidék nemzeti és stratégiai érdekeink régiója. Jelen vagyunk és maradunk is az Északi-sarkvidéken

- emelte ki az elnöki szóvivő, miközben az Egyesült Államok Kanadával és Grönlanddal kapcsolatos igényeit értékelte.

Ahogyan korábban már beszámoltunk róla, Donald Trump, az Egyesült Államok megválasztott elnöke egy sajtótájékoztatón bejelentette, hogy országának újra igénye támadt a Dánia autonóm területe, Grönland, valamint Kanada iránt. A politikai vezető érvelése szerint ez a lépés elengedhetetlen a nemzetbiztonság szempontjából, különösen a Kínából és Oroszországból érkező fenyegetések fényében. A dán politikai vezetők azonban határozottan kijelentették, hogy Grönland nem eladó, hiszen az a skandináv nemzet része. Most pedig az orosz kormány hivatalos álláspontját is megismerhettük a kérdésben.

Peszkov bejelentette, hogy...

Oroszország figyelemmel kíséri a Kanadára és Grönlandra vonatkozó amerikai követelésekkel kapcsolatos helyzet drámai alakulását, de úgy véli, hogy ez a kérdés Washington Ottawával és Koppenhágával fenntartott kétoldalú kapcsolatainak körébe tartozik.

Ezen túl kijelentette, hogy Oroszország érdekelt a béke és stabilitás légkörének fenntartásában, és készek minden országgal együttműködni ennek biztosítása érdekében mindenhol, beleértve az Északi-sarkot is". A Kreml szóvivője arról is beszélt, hogy Washington szerint figyelembe kell venni a grönlandiak véleményét ahhoz, hogy Grönland az Egyesült Államokhoz tartozzon. Ebben az esetben a Nyugatnak tiszteletben kell tartania a Donyec-medence és Novorosszija lakóinak véleményét is, akik az Oroszországgal való egyesülés mellett döntöttek.

Ahogy említettük, a megválasztott amerikai elnök határozottan kiáll a gondolat mellett, hogy Kanada 51. államként csatlakozzon az Egyesült Államokhoz. Meggyőződése, hogy az észak-amerikai ország népességének jelentős része is osztja ezt a nézetet. Véleménye szerint egy ilyen unió nem csupán gazdasági stabilitást biztosítana Kanadának, hanem erős védelmet nyújtana a külső veszélyekkel szemben is.

Related posts