Nick Kyrgios: Wimbledonban ez valóban egy borzalmas előadás volt | 24.hu


Az örök balhés, szabadszájú Nick Kyrgios nem fogta vissza magát Mark Clattenburg, korábbi FIFA-játékvezető podcastjában, a Whistleblowersben.

A világranglista 13. helyén álló ausztrál teniszező a közelmúltban a Wimbledoni tenisztorna során egy új, merész döntés következtében került nehéz helyzetbe. Az idei versenysorozatban ugyanis a szervezők szakítottak a hagyományos gyakorlattal, és eltávolították az összes vonalbírót a pályáról. A mérkőzések lebonyolításához mostantól mesterséges intelligencia által vezérelt automatizált rendszerek és kamerák nyújtanak segítséget. Ezek a modern technológiák hivatottak megállapítani, hogy a teniszlabdák a vonalon belül, éppen a vonalon, vagy néhány centiméterrel kívül pattantak-e le a fűre.

Az ausztrál teniszező - továbbá számos más korábbi éljátékos, úgymint Jack Draper és Emma Raducanu - azt követően kritizálta nyilvánosan a technológiát, mert a Sonay Kartal - Anastasia Pavlyuchenkova mérkőzésén az elektronikus vonaljelző rendszer nem jelzett egy nyilvánvaló hosszú labdát.

A szervezők később bocsánatot kértek, de nem a gépi, hanem emberi hibára hivatkoztak, mondván, hogy valaki véletlenül kikapcsolta a rendszert a meccs közben.

"Wimbledon a teniszvilág Bajnokok Ligája - ez a legjobb tornánk. Olyannak kellene lennie, ahol a hagyományok sosem változnak. Vannak vonalbírók, és vannak kihívások. Ehhez képest szinte minden meccsünkön volt valami gond" - magyarázta Kyrgios hevesen. Szerinte a tenisz legikonikusabb pillanatai közül jónéhány a vitatható ítéletekből és a bírókkal való összecsapásokból fakadt, ami így ugyanúgy a show része.

Mi a helyzet az olyan srácokkal, mint én és John McEnroe? A legemlékezetesebb pillanataink, a médiában megjelenő tartalmaink mind abból a szenvedélyből fakadtak, ami a vonalbírákkal való összecsapásainkhoz kapcsolódik. John híres "Nem gondolhatod komolyan!" mondata még 50 év elteltével is visszhangzik a sportvilágban.

- utalt Kyrgios arra az ikonikus mondatra, amit a korábbi világelső amerikai teniszező 1981-ben vetett oda egy Fred Hoyles nevű székbírónak és amely később az önéletrajzi kötetének a címét is adta. McEnroe egyébként 1981 és 1991 között összesen 69 500 dollár büntetést fizetett be különböző beszólésai, vitái okán, ez napjainkra átszámítva 250 ezer dollárnak, azaz 88 millió forintnak felel meg.

"Egyetértek abban, hogy lassabban, tesztek sora után kellett volna bevezetni. Szerintem Wimbledon csak úgy bedobta, és katasztrófa lett belőle" - erősített rá Kyrgios a műsorvezető, Mark Clattenburg labdarúgásból hozott VAR-példájára, aki megérti, hogy a szervezők azt akarják, hogy a technológia beépüljön, az emberi hibaforrás minimalizálódjon.

Related posts