Orbán Viktor reggeli interjújában hangsúlyozta: "Előbb-utóbb mindenkinek eljön az az idő, amikor be kell térnie arra az útra, amelyen mi haladunk."


Hajdú Péter születésnapi ünnepségén együtt tűnt fel L.L. Junior és a Dancing with the Stars fiatal tehetsége, Frey Tímea. A táncosnő izgalmas részleteket osztott meg a rendezvényről,...

A kötetlen diskurzus során elengedhetetlenül szóba került Ukrajna helyzete is, hiszen ez a téma napjainkban rendkívül aktuális és meghatározó.

Európában ideje lenne véget vetni a háborús pszichózisnak – mondta Orbán Viktor. Azt hittem, előbb elérkezik az a pillanat, amikor az európaiak ráébrednek, hogy Ukrajna területi integritásának megőrzéséhez az Egyesült Államok támogatása elengedhetetlen. De nem ez a helyzet: az Európai Unió 27 tagállamából 25 a háború folytatása mellett áll ki, és a támogatás növelését sürgeti. Orbán szerint ez vezetői tévedés, és nem életképes stratégia. Előbb-utóbb mindenkinek be kell látnia, hogy az Egyesült Államok, Magyarország és Szlovákia már egy másik úton halad. A kérdés, hogy mikor válik Ukrajna az Unió tagjává, nagyrészt rajtunk, magyarokon is múlik, és jelenleg nemigen akarunk erre rábólintani. Pedig a parancs már megszületett: 2030-ig fel kell venni Ukrajnát az EU-ba. Ez azonban egyértelmű gazdasági csődöt jelentene Magyarország számára. Látható, hogy a szembenálló felek közötti ellentétek nemcsak Európában, hanem Magyarországon belül is élesek. Az új tagállamok felvétele az Unióba általában olyan érdekeket szolgál, amelyek a meglévő tagok számára előnyösek. Amikor minket felvettek, leginkább a németek és más nagy államok profitáltak belőle. De vajon Magyarország számára miért lenne előnyös, ha Ukrajna uniós tagállam lenne? Az olcsó ukrán munkavállalók azonnal lenyomhatnák a béreket, nem beszélve az ukrán mezőgazdasági termékek versenyképességéről.

Az uniós támogatások továbbra is hiányoznak Magyarország számára. De vajon kinek a felelőssége ez a helyzet?

Ismerjük meg Kollárt Kingát, a TISZA Párt uniós képviselőjét, aki büszkén hirdeti, hogy azért küzd, hogy a Magyarországot megillető uniós támogatások ne jussanak el hozzánk. Miközben 4,7 millió honfitársunk nap mint nap azért dolgozik, hogy hazánk fejlődjön, sajnos találkozunk olyan magyar emberekkel is, akiknek célja, hogy ezt megakadályozzák. Ez teljesen elfogadhatatlan! Megérdemelnénk, hogy a hangunkat erőteljesebben hallassuk, de most inkább a tényekre összpontosítok. Mindezek mellett havonta több millió forintot kapnak, miközben ezek a források Magyarországot illeti. Már sikerült egy részét megszereznünk, amely lehetővé tette például a pedagógusok bérének emelését. Idén várhatóan újabb ezer milliárd forint érkezik, de ez még mindig nem elegendő. Brüsszel azonban arra kér minket, hogy mondjunk le a migrációval kapcsolatos álláspontunkról, hagyjuk figyelmen kívül a gyermekvédelmi intézkedéseket, és legyünk háborúpártiak, ha azt akarjuk, hogy megkapjuk a pénzt. De mi nem kérünk ebből! Nem akarunk brüsszeli gyarmatként élni! Manfred Weber, aki az európai politikai széljárást irányítja, paktumot kötött a TISZA Párttal, akik minden kérését hajlandóak teljesíteni.

A húsvéti hosszú hétvégén a vendégek száma 29 százalékkal nőtt az előző évhez képest, ami izgalmas növekedést jelent a turizmusban.

Ezeket a számokat kétféleképpen is értelmezhetjük. Az egyik nézőpont, hogy hány magyar család tudta megengedni magának, hogy együtt ünnepeljen, míg a másik megközelítés a vendéglátásban dolgozó 400 ezer magyar család helyzetére fókuszál. Számukra a turizmus nem csupán lehetőség, hanem a megélhetésük alapja is. Ha a turizmus virágzik, azzal közvetlenül a vendéglátásban dolgozók sorsa is javul.

Related posts