Pintér Sándor nyilvánosan elismerte, hogy a gyermekvédelem területén komoly munkaerőhiánnyal küzdenek.

Pintér Sándor, a kormány eddigi kommunikációjával ellentétben, egy Alkotmánybírósági határozathoz kapcsolódó írásbeli állásfoglalásában elismerte, hogy a gyermekvédelmi szektorban súlyos munkaerőhiány tapasztalható – számol be erről a Népszava.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogi segítséget nyújtott két gyermekvédelmi szakembernek, akik elvi megfontolásokból elutasították egy tavaly nyáron kiadott, a személyes életüket érintő adatlap kitöltését. Az adatlap nemcsak rájuk, hanem a velük egy háztartásban élő családtagjaikra is vonatkozott, és ennek következményeként végkielégítés nélkül bocsátották el őket. Az ezt a kötelezettséget előíró jogszabály a közelmúltban kirobbant kegyelmi botrány után született meg a kormány döntése nyomán. A TASZ a munkáltató ellen több jogi eljárást indított, ám a stratégia az volt, hogy a munkaügyi per keretében a jogszabályt magát az Alkotmánybíróság elé terjesszék. A munkaügyi bíróság az egyik esetben, a jogvédők érveinek hatására, felfüggesztette a pert, és kérte az Alkotmánybíróság állásfoglalását. Ezzel összefüggésben a belügyminiszter véleményt írt a bíróság számára:
A jogalkotó célja az volt, hogy megakadályozza a gyermekvédelmi szektorban, amely már így is súlyos létszámhiánnyal küzd, a végkielégítés melletti elvándorlást. Ezzel egyidejűleg nem akarta azt a benyomást kelteni a gyermekvédelmi szakemberek körében, hogy a jogszabályi kötelezettségeik megszegését a végkielégítések kifizetésével jutalmazza.
Pintér Sándor az AB honlapján közzétett állásfoglalása előtt egy hónappal, decemberben még azt nyilatkozta, hogy "az ilyen intézmények esetében körülbelül 85-90 százalékban jól megtervezett és problémamentes gyermeknevelés zajlik. Azok a körülmények, amelyek között a gyerekek elhelyezést nyernek, 85 százalékban elfogadhatónak tekinthetők."