A Mentőszolgálat tájékoztatása szerint számos hasonló incidens történt, ami miatt a súlyosan vérző beteg hat órát kénytelen volt várakozni a szállításra, végül sajnos életét vesztette.
A mentőszállítási igény beérkezésekor nem rögzítették azokat a sürgős tüneteket, amelyek azonnali beavatkozást indokoltak volna – ezzel indokolja az Országos Mentőszolgálat belső vizsgálata azt az elképesztő esetet, amely során egy súlyosan vérző beteg több mint hat órát várt a segítségre. Az esemény október folyamán zajlott, amikor egy budapesti kórház belgyógyászati osztálya kérte a mentők érkezését, hogy a súlyos állapotú nőt a Honvéd Kórházba szállítsák. A sürgős szállítást kérő orvos jelezte, hogy a beteg "valószínűleg műtétre szorul", ám a mentőszolgálat nem azonnali, hanem két órán belüli szállítást rendelt el. A nő hozzátartozói állítják, hogy órákkal később is telefonáltak a 112-es segélyhívóra, ahol a diszpécser még a főorvossal is vitatkozott a kért szállítás sürgősségéről, mindezt négy órával az első bejelentés után. Este nyolckor a főorvos már életveszélyes állapotban említette a beteget, ám a mentő végül az első hívás után hat órával érkezett meg a helyszínre. Az életveszélyes helyzet miatt rohamkocsit kértek, azonban így is másfél órába telt, míg a beteg a Honvéd Kórházba érkezett, ahol a jelentős vérveszteség miatt már nem tudtak rajta segíteni. Kunetz Zsombor Facebook-oldalán megosztott belső vizsgálat egyértelműen rámutat arra, hogy a hatórás késlekedés hátterében…
A vizsgált időszak során a szállítási igénybejelentésben megadott információk alapján több azonos vagy még magasabb prioritású feladat is egyidejűleg várakozott.
A Mentőszolgálat a közelmúltban kötelező konzultációt szervezett a beosztott kollégák számára, amelynek célja a szakmai normák szigorú betartásának hangsúlyozása volt. Kunetz véleménye szerint ez egyértelműen rendszerhibát jelez, hiszen az Országos Mentőszolgálat olyan szakemberektől vár el kifogástalan munkát, akiknek a szükségleteik kielégítése gyakran a "Toi-Toi WC-k" keretein belül valósul meg, és hosszú időn át még ezek az alapvető komfortfeltételek sem álltak rendelkezésre.