Szerbiában a tüntetők már a közszolgálati médiát is célba vették, miközben az elnök határozott intézkedéseket sürgetett a rendőrségtől.

Miközben szépen csendben felállt az új kormány Szerbiában, a hónapok óta tartó diáktüntetések továbbra is zajlanak. A tüntetők már a közmédia épületét blokádolják, a közösségi médiát és az utcákat újságírók és szerkesztők fényképeivel árasztják el, mint keresett személyek. Egy ellenzéki politikus szerint Alekszandar Vucsics türelme elfogyott és arra kérte a szerveket, hogy lépjenek fel keményebben a demonstrálókkal szemben.
Srdan Milivojevics szerb országgyűlési képviselő belügyminisztériumi forrásaira hivatkozva azt állította, hogy Alekszandar Vucsics utasította a különleges rendőri erőket, alkalmazzanak erőszakot a szerb közmédia épületeit blokád alá vett tüntető diákokkal szemben. A Demokrata Párt (DS) elnöke felszólította az összes ellenzéki képviselőt, hogy töltsék az éjszakát a demonstrálókkal szolidaritásuk kifejezéseként.
Vucsics utasította a rendőrségi egységeket, hogy sürgősen lépjenek közbe a tüntetők blokádjának felszámolásában. Az elnök teljesen elvesztette az önuralmát, és pánikba esett, mint egy megriadt kisegér. Félelme odáig fajult, hogy az állami televízióban kíván szólni az emberekhez - számolt be Milivojevics, aki arról is beszélt, hogy Vlagyimir Orlics, a titkosszolgálat vezetője leváltásra került, mivel "folyamatosan szivárgó információk érkeznek" a Biztonsági és Információs Ügynökségtől.
Még nagyobb tömeg lehet húsvétvasárnap
A novemberi tragikus esemény óta, amely az újvidéki vasútállomáson történt, a diákok intenzív tüntetésekbe kezdtek. A héten a szerb közmédia, az RTS épületét blokád alá vonták: a demonstrálók megakadályozzák, hogy az alkalmazottak belépjenek az épületbe, és a közmédia munkatársai által rendelt ételek kiszállítását is megakadályozzák. A napokban ismeretlen személyek a közösségi médiában nyilvánosságra hozták az RTS újságíróinak és szerkesztőinek fényképeit és neveit, "keresett személyek" címmel. Ezen képeket később közterületeken is kihelyezték, amint arról a Politika hírportál is beszámolt.
Ezek a figyelmeztetések szorongást és aggodalmat váltanak ki. A használt technikák visszaidézik a 20. századi történelem legkínosabb pillanatait.
- áll a kormányzati kommunikációban, amelyben sürgették a demonstráció feloszlatását, mivel véleményük szerint az alkalmazottaik akadályozása erőszakos cselekedetnek minősül.
A Nova.rs beszámolója szerint a diákok határozottan kijelentették, hogy nem terveznek hátrálni. Ahogy fogalmaztak, "az igazságért folytatott harc nem ismer ünnepeket". A fiatalok üzenete a szerb nép számára az volt, hogy csatlakozzanak hozzájuk a közszolgálati média épülete előtt rendezett tüntetésen vasárnap: "a mi húsvétunk a tiétek is". Közleményükben kiemelik, hogy a húsvét a családi együttlétről szól, ám ők a demonstrációk során egy új, közösségi családdá formálódtak.