Rogán Antal egy különleges arcfelismerő szoftver fejlesztésére bízott meg egy céget, amely Tiborcz Istvánhoz kapcsolódik.


A Digitális Állampolgár alkalmazás most a FaceKom innovatív azonosítási rendszerével bővül, így még biztonságosabbá és felhasználóbarátabbá válik.

A 24.hu beszámolója szerint az állampolgárok azonosításával kapcsolatos feladatokat Rogán Antal bízta meg a FaceKom Kft.-vel. Ez a vállalkozás tavaly óta teljes mértékben a miniszterelnök vejéhez, Tiborcz Istvánhoz köthető üzleti körön belül működik.

A Rogán által irányított Miniszterelnöki Kabinetiroda Digitális Állampolgárság program keretében a társaság saját fejlesztésű arcfelismerő technológiáját integrálták a Digitális Állampolgár alkalmazásba, valamint az Ügyfélkapu+ projektbe, amelyért egy állami vállalat felelős. Ez a vállalat, az Idomsoft Zrt., januárban tette közzé új adatkezelési tájékoztatóját a DÁP weboldalán. Az információk szerint a FaceKom Kft.-vel már korábban megkötött megállapodás révén a FaceKom lett a "videójel segítségével rögzített arcképek" adatkezelésének felelőse.

Az Idomsoft emellett januárban egy a 24.hu-nak megküldött levélben vázolta fel, hogyan bővítik az applikáció biztonsági szolgáltatásait. Azt írták, 2025 elején bevezetik a szelfis azonosítási módot is, mellyel "még egyszerűbbé válik regisztrálni az alkalmazásba." A szóban forgó azonosítási mód lényege, hogy az ügyfél egy szelfivideót készít magáról, az abból nyert képet hasonlítják össze a személyiigazolvány-fotókkal.

A 24.hu érdeklődött a FaceKomnál, hogy a DÁP valóban része lesz-e a cég arcfelismerő technológiájának. Gyenese Péter ügyvezető válaszában kiemelte: "Tapasztalatainkra és eredményeinkre építve, amelyek a pénzügyi szektor legmagasabb biztonsági normáinak betartásával születtek, olyan innovatív megoldásokat fejlesztettünk ki, amelyek az állami és közszolgáltatási szférának is könnyen alkalmazható, intelligens és rugalmas alternatívákat kínálnak."

A FaceKomot, amelyet a cégtől már távozott Bodnár Zsigmond alapított 2011-ben, egy névváltást követően (korábban Meet.world kft. néven futott) a Covid-járvány időszaka alatt emelkedett ki. A vállalat később Tiborcz István, a miniszterelnök vőjének cégbirodalmába került. 2016-ban kezdték el a távoli digitális ügyfélazonosító szoftver fejlesztését, amelyet azóta több jelentős pénzintézet, így az OTP Bank, a Raiffeisen és az UniCredit is alkalmaz.

A 24.hu érdeklődött a FaceKom ügyvezetőjétől, Bodnár Zsigmond távozásának okairól az állami szektor irányába történő terjeszkedés előtt, valamint arról, miért adta el részesedését Tiborcz István érdekeltségeinek. Az ügyvezető válaszában kifejtette, hogy a társaság fejlődését 2021 óta az Equilor Alapkezelő által kezelt Central European Opportunity Magántőkealap segíti, amely kezdetben társtulajdonos volt, de 2024 tavaszától már 100%-os tulajdonnal bír. Külön érdekesség, hogy a Central European Opportunity Magántőkealap és az Equilor Alapkezelő Zrt. közvetlen kapcsolatban nem áll Tiborcz Istvánnal, azonban mindkettő a budai Törökvészi úton van bejegyezve, ahol Orbán Viktor vejének több ismert vállalkozása, például a BDPST Zrt. is működik.

Bodnár újabban médiaceleb, ő a valóságshow-szereplőként ismertté vált Vasvári Vivien férje. A TV2 egyik decemberi műsorában beszélt a cégeladásról, vevőt nem említve arról beszélt, hogy hatalmas összegért sikerült eladnia a cégét, ezért tud új családja számára luxus életszínvonalat biztosítani. Bodnár azt is állította, hogy a járványidőszak idején annyira megélénkült az érdeklődés a termékeik iránt, hogy 2021-ben ő választhatta ki a jelentkezők közül a majdani vevőt.

A 24.hu a DÁP-os fejlesztéssel kapcsolatban megkereste az Idomsoftot is, hogy ha valóban a FaceKom arcképazonosítóját használják, mennyit fizetnek majd ezért a cégnek, de választ egyelőre nem kaptak.

Related posts